טכנאי גז לשירותכם

כיריים גז

כיריים גז הן סוג של כיריים המשתמשות בגז טבעי או פרופאן כמקור דלק לחימום מבערים על גבי הכיריים. כיריים גז הן בחירה פופולרית לבישול מכיוון שהן מתחממות במהירות ומספקות בקרת טמפרטורה מדויקת.

 1. מבערים: לכיריים גז יש בדרך כלל כמה מבערים על גבי הכיריים, כל אחד עם כפתור משלו כדי לשלוט על הלהבה. לחלק מהכיריים גז יש גם מבער מרכזי לצלייה או למשימות בישול מיוחדות אחרות.
 2. מצתים: להדלקת המבערים, כיריים גז משתמשות במצת היוצר ניצוץ להדלקת הגז. לחלק מהכיריים גז יש נורת פיילוט שנשארת דולקת כל הזמן כדי להצית את הגז כאשר המבער מופעל.
 3. תנור: לכיריים גז רבות יש גם תנור מתחת לכיריים לאפייה ולצלייה. התנור מחומם על ידי מבער גז הממוקם בתחתית התנור.
 4. פקדים: לכיריים גז יש ידיות או פקדים דיגיטליים המאפשרים לכוון את טמפרטורת המבערים והתנור.
 5. תכונות בטיחות: לכיריים גז יש מספר תכונות בטיחות למניעת דליפות גז וסכנות אחרות. אלה יכולים לכלול שסתומי כיבוי אוטומטיים, גלאי דליפת גז וחיישני להבה.

 

כיריים גז הן דרך אמינה ויעילה לבשל מזון, אך הן דורשות התקנה ותחזוקה נאותים כדי להבטיח בטיחות ותפקוד תקין. חשוב להתייעץ עם טכנאי גז מוסמך אם זה בשביל להתקין או לתחזק את התנור והכיריים, כדי למנוע תאונות ולהבטיח ביצועים מיטביים.

מותגי כיריים גז בולטים: ליוונט | LyVent – סאוטר | Sauter – מידאה | Midea – בוש | Bosch – סימנס | Siemens – רוזייר | Rosieres – אלקטרולוקס | Electrolux – טקה | Teka – דלונגי | Delonghi, ועוד.

התקנת כיריים גז

התקנת כיריים גז דורשת הקפדה על בטיחות וטכניקות התקנה נכונות. מומלץ להזמין איש מקצוע מורשה להתקנת תנור הגז שלכם, שכן יש לו את המומחיות הדרושה על מנת להבטיח שההתקנה תתבצע בצורה בטוחה ונכונה.

להלן השלבים הכלליים שאיש מקצוע מורשה יבצע כדי להתקין כיריים גז:

 • סגירת אספקת הגז: לפני התקנת תנור הגז, יש לכבות את אספקת הגז בשסתום הראשי.
 • התקן את קו הגז: ייתכן שיהיה צורך להתקין נקודת גז חדשה, או להזיז את נקודת הגז הקיימת כדי להתאים את הכיריים החדשות. טכנאי הגז מוסמך יוודא שנקודת הגז מותקנת כהלכה ושכל האבזור אטום וללא נזילות.
 • התקנת הכיריים: טכנאי הגז המורשה ימקם ויאבטח את הכיריים בקפידה.
 • חיבור נקודת הגז לכיריים: קו הגז יחובר לכיריים באמצעות מחבר גמיש המיועד להתמודד עם לחץ הגז ותנועות הכיריים.
 • בדיקת נזילות ודליפות: לאחר סיום ההתקנה, טכנאי הגז יבדוק את קו הגז והחיבורים לאיתור נזילות באמצעות כלי מיוחד הנקרא מנומטר.
 • הפעלת אספקת הגז: לבסוף, טכנאי הגז יפעיל את אספקת הגז ויבדוק את הכיריים כדי לוודא שהוא פועל כראוי ובטוח.

חשוב לציין שלעולם אין להתקין או לטפל במכשירי גז על ידי אנשים לא מוסמכים, שכן הדבר עלול להוביל לסכנות בטיחותיות חמורות כגון דליפות גז, שריפות ופיצוצים. התייעץ תמיד עם איש מקצוע מורשה עבור כל צרכי התקנת מכשירי גז או שירות.

תיקון כיריים גז

תיקון כיריים גז יכול לכלול מספר משימות שונות, בהתאם לבעיה הספציפית בתנור. להלן מספר בעיות נפוצות שאולי טכנאי גז יצטרך לטפל בהן בעת ​​תיקון כיריים גז

 1. בעיות מצת: תיקון מצת כיריים גז, אם הכיריים לא נדלקות או שהלהבה חלשה, זה יכול להיות בגלל מצת פגום. ייתכן שהטכנאי יצטרך להחליף את המצת או להתאים את מיקום המצת כדי להבטיח שהוא ממוקם כראוי כדי להדליק את הגז.
 2. בעיות במבער: אם מבער אחד או יותר לא נדלקים, זה יכול להיות בגלל פתח מבער סתום או מלוכלך. ייתכן שהטכנאי יצטרך לנקות את פתח המבער או להחליף את המבער עצמו אם הוא פגום.
 3. דליפת גז: אם יש ריח גז או אינדיקציה אחרת לדליפת גז, חשוב לסגור את אספקת הגז ולהזעיק טכנאי גז מיד. הטכנאי יצטרך לאתר ולתקן את הנזילה, שעלולה להיות כרוכה בהחלפת קו גז או שסתום פגומים.
 4. בעיות בטמפרטורת התנור: אם התנור אינו מתחמם כראוי, יכול להיות שזה נובע מתרמוסטט, מצת או גוף חימום פגומים. טכנאי מוסמך יאלץ לאבחן את הבעיה ולהחליף את החלק הפגום.
 5. בעיות בלוח הבקרה: אם לוח הבקרה אינו פועל או מציג קודי שגיאה, ייתכן שהטכנאי יצטרך להחליף את לוח הבקרה או רכיבים אחרים.

 

בסך הכל, בשביל הבטיחות שלכם ומניעת תאונות עבודה, מומלץ לא נסות ולתקן בבעיות של כיריים לבד, יש להתקשר לטכנאי מוסמך כדי להבטיח בטיחות ותפקוד תקין של המכשיר.

ניקוי כיריים גז

זה בטוח לנקות כיריים גז כל עוד אתה נוקט באמצעי זהירות ועוקב אחר הוראות היצרן. הנה כמה טיפים לניקוי כיריים גז בצורה בטוחה

 1. כבה את אספקת הגז: לפני שתתחיל בניקוי תנור הגז, הקפד לנתק את אספקת הגז ולנתק את קו הגז במידת הצורך. זה יעזור למנוע דליפות גז וסכנות בטיחותיות אחרות.
 2. הניחו לכיריים להתקרר: המתינו עד שהכיריים יתקררו לפני שתתחילו לנקות אותם. זה יעזור למנוע כוויות ופציעות אחרות.
 3. השתמשו במוצרי הניקוי הנכונים: השתמשו במוצרי ניקוי המיועדים במיוחד לכיריים גז, מכיוון שחומרי ניקוי אחרים עשויים להיות קשים מדי או להכיל מרכיבים דליקים, וגם לא יעילים.
 4. עקוב אחר הוראות היצרן: עיינו במדריך למשתמש של תנור הגז שלכם כדי לראות אילו מוצרי ושיטות ניקוי מומלצים על ידי היצרן.
 5. נקו באופן קבוע: ניקוי קבוע יכול לסייע במניעת הצטברות של שומן וחומרים אחרים שעלולים להוות סכנת שריפה.
 6. ללבוש כפפות וביגוד מגן: לבשו כפפות וביגוד מגן כדי להגן על העור שלכם מכל כימיקלים או משטחים חמים.

 

ניקוי כיריים גז בטוח כל עוד אתה נוקט באמצעי הזהירות המתאימים ופעל לפי הוראות היצרן. אם אינך בטוח כיצד לנקות את תנור הגז שלך, התייעץ עם טכנאי גז מוסמך.

ניקוי מבערים | דיזות – מתבצע בדרך כלל על ידי טכנאי גז מוסמך, המשתמש במחטים מיוחדים בעלי קטרים שונים המותאמים לדיזות ביתיות או מסחריות, על מנת לקבל איכות להבה גבוהה.

מהם הסממנים לירידת ביצועי הלהבה? (סתימה)

 • כשלהבה אינה כחולה, והיא בעלת צבע צהוב-כתום-אדום מעיד על חנק הלהבה.
 • שריפה חלקית של הכלים \ פיוח חלקי.
 • שימוש בזמן ארוך מידי לבישול (במקום 5-10 דקות הופך להיות 15-20 דקות).
 • צריכה מוגברת של גז.

 

גלרייה

התקנת כיריים של טקה
כיריים גז של TEKA
כיריים אלקטרולוקס
כיריים גז של דלונגי 4 להבות
כיריים דלונגי Delonghi

כל התמונות המוצגות בגלריה הם תוכן מקורי ובלעדי לאתר – www.gas-tech.co.il

דילוג לתוכן